lørdag 20. september 2025

Strømmen/Glimt - Hisøy 3 (1-3)

Da det dukket opp en mulighet for en fredagsdobbel på Sørlandet, der første kamp attpåtil var en (tross at Svein Lorentzen har registert hele 190 kamper der i Futbology!) ganske sjelden bane var jeg ikke veldig tungbedt. Etter en liten hårklipp og ferdigstillelse av dagens eposter satte jeg derfor kursen sørvestover på E18, plukket opp Odd-Linus i Porsgrunn og fortsatte sørover til vi kunne parkere ved banen hvor det var klart for sjettedivisjonskamp mellom Strømmen/Glimt og Hisøy 3.


Hjemmelaget er faktisk oppkalt etter en annen klubb noe lenger nord med samme suffiks som dem i lagnavnet, mens det naturlig nok på dette nivået var et relativt kortreist bortelag med navn etter øya de kommer fra. Hvorfor kampen var lagt hit var litt usikkert, men det hadde iallfall mobilisert banehoppere fra både nær og fjern, selv om det tidlige avsparket nok hadde medført at en del folk som ellers ville tatt turen hadde måttet bli hjemme.

Ute på gressbanen bikket spillet innledningsvis fram og tilbake, fram til vi like etter at min stoppeklokke hadde passert ti minutter fikk kampens første mål i motsatt ende av der jeg befant meg, så jeg kan ikke fortelle særlig detaljert om hva som skjedde. Det var iallfall bortelagets menn som hadde fått ballen i mål til 0-1, og jublet iført sine grønne trøyer.


Det virket som om de fleste av de rundt 110 frammøtte holdt med hjemmelaget, og de måtte vente nesten helt til pause før de fikk grunn til å juble. For å slå køen hadde jeg vært og skaffa meg en vaffel i kiosken som var drevet av Kleine Karer, og da denne var fortært vartet orangetrøyene (Visstnok en hyllest til Nederlands landslag) opp med en lekker scoring som ga 1-1.


Det var nå spilt såvidt over 43 minutter, og denne stillingen sto seg til lagene gikk i garderoben for en kjapp pause. Etter hvilen startet Hisøy-laget på nytt best, og denne gangen hadde vi bare spilt såvidt over fem minutter før det ble dømt straffespark til gjestene. Muligens litt tvilsom dømming, men dømt er dømt, og straffen gikk i mål til 1-2 med 52:40 på klokka.


Bare noen få minutter senere jublet hjemmelagets spillere og fans for utilgning, men nå hadde assistentdommeren på motsatt side av banen fra den tribuna de fleste satt på hevet flagget. Det ble dømt offside, og altså ingen scoring.


Med tjue minutter igjen av kampen fikk vi så på nytt straffespark, og igjen var det stor misnøye med dommerne fra Strømmen/Glimts spillere som mente de var i ferd med å bli bortdømt. Dommeren ombestemte seg uansett ikke, og dermed ble det 1-3 på straffespark.


Når så en av hjemmelagets menn klarte å få rødt kort ti minutter senere ble ikke veien tilbake i kampen noe enklere. Hisøy 3 red av stormen som ble satt inn, og kunne da dommeren noen minutter på overtid blåste av feire tre poeng.

Selv takket jeg for selskapet til de som ikke skulle videre, mens jeg testet ut i praksis om Google Maps' «Lik ankomst» holdt stikk da jeg valgte en annen rute enn Oddvar videre til den neste kampen jeg skulle se på denne turen til Sørlandet.

Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar